Стан шлунково-кишкового тракту та шляхи корекції його порушень при гельмінтозах у дітей

pdfУ журналі "Современная педиатрия" №8 (72) 2015 була опублікована стаття "Стан шлунково-кишкового тракту та шляхи корекції його порушень при гельмінтозах у дітей" за редакцією О.Г. Шадріна, А.А. Ковальчук, С.В. Дюкарева, Л.М. Полковниченко (ДУ «Інститут педіатрії акушерства та гінекології НАМН України», м. Київ, Україна).

За даними Всесвітньої організації охорони здо- ров'я, щорічно глистно-паразитарними інвазіями уражається біля 1,2 мілліарда людей. За поширеністю і смертністю паразитарних захворювань стійко займають 3-є і 4-е місця [2]. Найбільшу групу паразитарних захво- рювань складають гельмінтози, які вперше були описані ще Гіпократом та Ібн Синою [1].

Важливість проблеми гельмінтозів пояснюється двома причинами: високою поширеністю серед дитячого населення і значним впливом на стан здоров'я. Серед усіх осіб з гельмінтозами на долю дітей припадає 92,3% випадків ентеробіозу, 71,1% аскаридозу, 61,5% трихоце- фальозу і 66,2% токсокарозу. При цьому частіше уражу- ються гельмінтами діти дошкільного і молодшого шкіль- ного віку. Важлива і проблема поліінвазій, причому у дітей шкільного віку вона відмічається в 74% випадків і частіше перебігає без явних ознак із малоспецифічною симптоматикою, а досить часто діагностується випадково при диспансерних обстеженнях або виявляється самими хворими [6].

Повний текст статі читайте в PDF.